Зараз в ефірі
Хіти Non-Stop
 
26 липня 2012

Благодійний фестиваль «Чорноморські ігри» здобув статус міжнародного

Чотирнадцяте свято дитячої творчості зібрало в Скадовську артистів з України, Литви, Білорусі, Росії, Нідерландів і навіть Куби.

Чотирнадцяте свято дитячої творчості зібрало в Скадовську артистів з України, Литви, Білорусі, Росії, Нідерландів і навіть Куби.

Зазвичай тихий і спокійний Скадовськ курортного сезону наповнюється відпочивальниками й вибухає дискотеками. Гучною подією літа, яка привертає увагу жителів і гостей міста щороку, стали  «Чорноморські ігри» . Цьогоріч вони відбулися вже вчотирнадцяте. Радує не тільки солідний вік «Ігор», а й їхній розмах. Раніше фестиваль мав статус усеукраїнського, відтепер він – міжнародний.

Сергій Ковальчук, організатор: «Маємо велике сподівання, що дітям, які приїхали з інших країн сподобається. Вони розкажуть у себе в країні, будуть приїжджати зі своїми фан-групами з батьками, з вболівальниками і це допоможе Херсонщині як курортному краю розвиватися». 

Спів і хореографічні здібності учасників фестивалю оцінювали дві групи суддів. Журі вокального конкурсу очолював Валентин Коваль – генеральний директор телеканалу  М1 . Він поділився тонкощами того, як правильно оцінювати молодих виконавців.

Валентин Коваль, генеральний директор М1: «По-перше, дитина має співати. Тобто вона не має розмовляти, вона не має співати «между башен и дворцов», вона має чисто інтонувати. По-друге, вона має співати щось доречне до її віку. Тобто коли семирічний хлопець співає про любов до України — то це неправда, це не його. І по-третє, це має бути органічно для самої дитини. Якщо дитина може співати, але, не дай Бог, вона там якось не так посуне руку або ногу і вона зупиняється — то це недопрацював педагог». 

 Поряд з учасниками конкурсних програм фестивалю на  «Чорноморських іграх» виступили й уже відомі колективи та сольні виконавці. Упродовж двох заключних днів дитячого свята публіку тішили, зокрема, Еріка,  Real O  та  ДиО.фильмы . Цікаво, що Еріка колись також брала участь у  «Чорноморських іграх».

Еріка, співачка:«Це було давно. Якщо я не помиляюсь, це було, здається, двотисячний рік, чи навіть ще раніше. Я вже не згадаю. Я скажу одне, що це була дуже важлива подія для мене. Я, на жаль, не зайняла жодного призового місця, але «Чорноморські ігри» залишилися в пам’яті як важливий фестиваль. Фестиваль, який дає поштовх, який, не знаю, дає натхнення і стимул до роботи».

Уперше «Чорноморські ігри» відбулися на міжнародному рівні, і вперше гран-прі у вокальному конкурсі поїхало за кордон. Його виборола чотирнадцятирічна співачка Патріца з Вірменії. Дівчина вразила журі оригінальною джазовою манерою співу. А от гран-прі хореографічного конкурсу здобув ансамбль естрадно-спортивного танцю «Фурор» із міста Кременчука.