Зараз в ефірі
M1 TOP 10
 
24 квітня 2014

Океан Ельзи відзначить двадцятиріччя концертами в шести містах України

«ПОПконвеєр» завітав на репетицію колективу й дізнався про подробиці туру. А також ми поговорили про охорону гурту, перше знайомство і золотий батон.

Скільки б іще концертів Джона Леннона відвідали б меломани, якби він краще дбав про свою безпеку?! Безстрашний Святослав Вакарчук не переймається питанням додаткової охорони, навіть коли йдеться про виступи в доволі неспокійному нині Донецьку. Саме там відбудуться перші два шоу його гурту в межах ювілейного туру «Океан Ельзи: двадцять років разом!».

Святослав Вакарчук: «Ми ж про музику на телеканалі М1 говоримо, а не про охорону. Охорона в нас завжди адекватна в усіх містах, і я про це зрештою не думаю, це не моя справа».

Після Донецька Океан Ельзи дасть концерти у Львові, Дніпропетровську, Харкові, Києві та Одесі. Під час столичного шоу до гурту приєднаються Павло Гудімов, Юрій Хусточка та Дмитро Шуров. Цей склад музикантів у мережі охрестили «золотим». Лідер колективу до такого титулу ставиться скептично.

Святослав Вакарчук: «Ну, в мене слово “золотий” останнім часом асоціюється тільки з батоном, тому якось воно в мене неприємні асоціації тепер навіває. Зараз, коли ми дійсно говоримо про двадцятиріччя, мені не хотілося б згадувати, чому і як щось ставалося, чому склади змінювалися. Але зрештою, повірте, ніхто спеціально так не робив. Так сталося».

Що ж до найновішого учасника, другого серба в Океані Ельзи, Владіміра Опсеніци, то він наразі поглиблено вивчає репертуар гурту. Але це — не єдина чеснота, за яку його люблять одногрупники.

Святослав Вакарчук: «Прекрасно адаптується, все супер. Ми ним дуже задоволені, особливо тим, що він привозить з дому, він живе в Новому Саді, в Сербії, привозить раків».

Наша знімальна також запропонувала музикантам пригадати свій перший день у гурті. У Святослава Вакарчука і Дениса Глініна він був спільним.

Денис Глінін, Святослав Вакарчук: «Це було літом. Після чемпіонату по футболу. Хусточка програв, він ходив у шубі і в шоломі мотоциклетному по стометрівці в Львові. Це було дуже смішно. Потім зробили фотку таку. Це перша, до речі, наша спільна фотка така. — В тебе є десь це фото? — Нє, нема. — Жара влітку, всі в шортах, він теж в шортах, але в шубі і мотоциклетному шоломі».

Денис Дудко і Мілош Єліч влилися в «Океан» 2004, тож у них свої спогади.

Денис Дудко: «Самое яркое событие этого дня было для меня лично — это восьмиструнная бас-гитара. При чем, смешно то, что следующая репетиция была уже другая бас-гитара, семиструнная, потом шестиструнная, потом пяти и так я скотился до четырех струн».

Мілош Єліч: «Я помню первую репетицию. Она была в какой-то маленькой репетиционной базе на Подоле. Все, что я помню, что там было душно и жарко. Но и было весело».