Зараз в ефірі
Хіти Non-Stop
 
13 лютого 2017

Звернення працівників телеканалів М1 та М2

Генеральному прокурору України Юрію Луценку
Голові Служби безпеки України Василю Грицаку
Міністру внутрішніх справ України Арсену Авакову
копія:
Голові Національної ради України з питань
телебачення і радіо Юрію Артеменку,
Голові Комітету Верховної Ради України з питань свободи слова та інформаційної політики Вікторії Сюмар

Шановні панове!

Звертаємось до вас із приводу двох спроб підпалу студії каналів М1 та М2, які сталися протягом двох тижнів (27 січня і 10 лютого цього року) і які, на наш погляд, свідчать про повну відсутність страху покарання і відчуття вседозволеності.

Музичні канали стоять осторонь політики, тому ми сприймаємо випадки нападів на нашу студію брудним порушенням всіх цивілізаційних норм. Постає питання: на кого працюють організатори цих нападів і підпалів? Хто здійснює терор у столиці України?

Вчора – шини, сьогодні – феєрверки, спрямовані у вікна будівлі, а що завтра? Кулі? Гранати?

Вчора – великі канали і радіостанції, сьогодні – музичні канали, а що завтра? Дитячі садки та школи? Чи житлові будинки?

Настав час діяти. Настав час доводити рівень своєї професійності. Настав час довести суспільству, що силові структури є силовими структурами, і вони здатні захистити громадян, захистити журналістів, захистити людські цінності.

Якщо сьогодні не припинити хуліганські випади в бік медіа, завтра можуть статися непоправні речі, можуть загинути люди. І на ідеали Майдану будуть посилатися ті, хто не має на це жодного права.

Хочемо звернути вашу увагу, що всі відомі випадки нападів на телеканали супроводжувалися зйомками його учасників, і всі вони містяться на YouTube, отже шлях до організаторів всіх цих сумних подій у нинішню цифрову епоху – дуже короткий, якщо ви – професіонали. Професійність силових структур – єдине, що можна протиставити зухвалості покидьків, які, використовуючи патріотичні гасла, вважають себе абсолютно безкарними і сприймають свободу, здобуту сотнями і тисячами загиблих справжніх українців, як право творити ганебні вчинки.

Ми вимагаємо знайти і покарати не тільки виконавців, а й замовників цього терору,  злочинів, які завдають шкоди міжнародному іміджу країни. Сподіваємось, правоохоронні органи України здатні припинити насилля щодо телеканалів, і спроба підпалу студії М1 та М2 10 лютого стане останнім випадком перешкоджання роботі працівників медіа.


Колектив ТОВ «Теледин», виробника телеканалів М1 та М2

Теги: М1 М2