Зараз в ефірі
Хіти Non-Stop
 
19 червня 2017

М2 виповнюється 10 років

19 червня 2007-го молодший брат М1 розпочав тестове мовлення, щоб згодом стати єдиним у телепросторі каналом із виключно українською музикою.

 

Цікаво, що М2 міг стати таким ще тоді, у далекому 2007 році.

Валентин Коваль, екс-гендиректор М1 та М2: «Ми його спочатку задумували як канал української музики. Але на той час української музики було достатньо в ефірі М1, і взагалі, молодіжної музики в ефірі вистачало, проте ціле покоління музикантів більш дорослого віку було поза увагою, як і взагалі старші глядачі. Тому ми вирішили, що будемо робити канал із наповненням естрадним. І ми повернули в українські ефіри "Смерічку", "Кобзу", Шарля Азнавура та Едіт Піаф».

24 години на добу М2 тішив глядачів естрадною музикою: українською та світовою, класичною та сучасною, від середини ХХ сторіччя до початку ХХІ. Джо Кокер та Іво Бобул, Алла Пугачова та Вєрка Сердючка, “Смерічка” та “Самоцветы”, Джо Дассен та Андріано Челентано, а також десятки інших легендарних виконавців оселилися в ефірі телеканалу. Крім золотого музичного фонду, М2 транслював ще й розважальний контент власного виробництва.

Одним із перших ведучих М2 став Левко Дурко. Епатажний шоумен представляв в ефірі гумористичний проект. У програмі «Смієшся ти, сміюся і я, сміється в голос весь М2» артист тішив глядачів анекдотами та жартами.

Секс-символ наших мам, володар найпишніших вусів України Павло Зібров надихав аудиторію телеканалу на поетичні експерименти. Під гіпнотичним поглядом співака глядачі писали вірші, найкращі з яких і звучали у програмі «Народні поети складають куплети».

Телеканал стежив також за актуальними подіями світу естради, кіно та життя знаменитостей у програмі «М2 новини для всієї родини». Ведучою  була відома акторка кіно і театру Інна Мірошниченко.

Окрім золотих хітів, віршів, анекдотів, музичних новин, в ефірі також звучали лайфхаки від знаменитостей. «Даємо поради на каналі естради» — так називався проект, у якому зірки ділилися своїми секретами: від макіяжу і кулінарних рецептів до фітнесу і ремонту.  

Співачка Каріна Плай була обличчям програми «Найкращі місця для солодкого життя». З назви зрозуміло, що артистка представляла публіці наймодніші локації відпочинку в столиці.

На телеканалі можна було навіть замовити кліп у програмі «Радчук вам рада. М2-естрада».

Починаючи з 2010 року ефір М2 почав змінюватись у бік популярної музики. В ефірі частіше стали з’являтися кліпи таких артистів, як LOBODA, Quest Pistols, Потап і Настя, Макс Барських.

1 травня 2015 року М2 кардинально змінив формат. Ще задовго до запровадження квот, які популяризують українську музику, телеканал почав транслювати кліпи виключно українських виконавців.

Валентин Коваль, екс-гендиректор М1 та М2: «Ми вирішили, що можемо собі це дозволити — поставили завдання наповнювати сервери суто українською музикою, відновили все з архівів, щось почали шукати, оновлювати телевізійні версії — так і запустилися».

Сергій Перцев, генеральний директор М1 та М2: «Ми першими з музичних телеканалів ризикнули перейти на повністю український музичний контент. І нас дуже радує, що наші артисти нарешті почали знімати якісні кліпи, які і потрапляють до ефіру М2».

Наймасштабнішим проектом телеканалу став «Хіт-конвеєр». Це конкурс, який підтримує молодих артистів та розвиває вітчизняну музику. За головний приз — розкрутку на мільйон гривень — змагаються майже тисяча учасників з усієї країни.

Роман Муха, продюсер М2: «Молоді артисти дуже часто не знають, з чого починати. І от такі конкурси, як “Хіт-конвеєр”, допомагають зробити такий ліфт, піднятися від своїх кімнат, у яких вони пишуть пісні, до широкої аудиторії».

Зараз М2 — це не лише кліпи як молодих, так і вже іменитих українських виконавців, а ще й яскраві чарти: «Головний хіт-парад України», «На всі 100!», «Перший український хіт-парад». Окрім того, глядачі стежать за шоу-бізнесовими новинами у «М2 NEWS», а за прем’єрами кліпів у програмі «M2 Fresh». Щосереди у вечірньому праймі виходить ток-шоу «Моя музика» з найавторитетнішими персонами індустрії та харизматичним ведучим проекту Олександром Положинським.

Сергій Перцев, гендиректор М1 та М2: «Ці два роки, які ми працюємо в форматі української музики, доводять, що М2 — це успішний проект, який ми і надалі будемо розвивати».

Сьогодні М2 — єдиний телеканал країни з виключно українською музикою в ефірі! М2. Увімкни своє!