0-9
Фото: flickr.com

Enrique Iglesias

співак, автор пісень

Enrique Iglesias (повне ім’я: Енріке Мігель Іглесіас Прейслер, Enrique Miguel Iglesias Praysler) — іспанський співак, автор пісень, продюсер і актор.

Народився 8 травня 1975 року в Мадриді. Син співака Хуліо Іглесіаса, є одним з найвідоміших представників латиноамериканської музики у світі. Починав свою кар'єру під псевдонімом Енріке Мартінез. Перший альбом під назвою «Enrique Iglesias» вийшов 1995 року. Платівка стала популярною в Іспанії, Португалії та Італії. Альбом було продано накладом в один мільйон екземплярів за один тиждень. 

 
1998 року Енріке випустив альбом «Cosas del Amor», пісня «Bailamos» з якого, була використана як саундтрек до фільму «Дикий, дикий Вест». Наприкінці року Іглесіас отримав премію American Music Awards в номінації «Найкращий латиноамериканський артист», випередивши за кількістю голосів пуерто-риканського поп-співака Рікі Мартіна. 
 
Першим англомовним альбомом співака став «Enrique», який побачив світ 1999 року. Студійник розійшовся накладом в 20 мільйонів примірників. Альбом примітний дуетами з американкою Вітні Х'юстон («Could I Have This Kiss Forever») і з росіянкою Алсу («You're My # 1»). У 2001 році Іглесіас випустив новий альбом «Escape», який вважається його найбільш комерційно вдалою роботою. Наприкінці року Енріке одержав нагороду як «Найкращий латинський артист». 
 
2008 року його пісня «Can You Hear Me» стала офіційним гімном Чемпіонату Европи з футболу. Того року Енріке Іглесіас отримав дві нагороди World Music Awards, як «Найбільш продаваний латинський артист» і «Найбільш продаваний іспанський артист». 2010 року співак випустив двомовний альбом «Euphoria».
 
Джерела:
uk.wikipedia.org