Зараз в ефірі
ДК Прем’єр
 
0-9
Фото: gettyimages.com

Muse

гурт

Muse — британський рок-гурт, заснований у 1994 році у місті Тінмут, (графство Девон).

Гурт складається з: Меттью Белламі (вокал, гітара, клавішні), Кріс Волстенхолм (бас-гітара, бек-вокал), Домінік Говард (ударні, перкусія). Учасники гурту познайомилися у тінмутській школі, де й почали грати разом.

Після закінчення школи хлопці вирішили не вступати до університету, а присвятити життя музиці. Назвавши свій колектив Muse, вони почали виступати у місцевих клубах. Значно вплинули на музичний стиль гурту Radiohead та Queen, а також російський композитор Сергій Рахманінов.

1999 року світ побачив їхній перший альбом під назвою «Showbiz». Після виходу альбому Muse запросили виступити на розігріві у Foo Fighters і Red Hot Chili Peppers під час гастролей у Сполучених Штатах. Тоді ж гурт почали запрошувати на великі європейські фестивалі. У 2001 вийшов альбом «Origin of Symmetry», де музиканти експериментували з незвичайними інструментами — церковним органом, мелотроном і розширеною ударною установкою.

Третій студійник під назвою «Absolution» з’явився 2003 року. У піснях багато уваги приділено темі кінця світу. Після виходу цього альбому Muse вирушили у свій перший світовий тур. На підтримку четвертого LP «Black Holes and Revelations» у 2006 році музиканти вирушили у своє наступне світове турне.

13 жовтня 2007 Muse вперше виступили в Україні. У 2009 році побачив світ п’ятий студійний альбом Muse під назвою «The Resistance». Він став найуспішнішим в історії гурту, дебютувавши на перших сходинках у чартах в 19 країнах. На підтримку цього альбому Muse вирушили у масштабний гастрольний тур, в межах якого 24 травня 2011 року вдруге виступили в Києві. В жовтні 2012 року музиканти презентували шосту платівку «The 2nd Law».

Джерела:
uk.wikipedia.org