Зараз в ефірі
Хіти Non-Stop
 
0-9
Фото: flickr.com

Gorillaz

віртуальна група

Gorillaz — британська музична віртуальна група, що складається з чотирьох анімаційних персонажів: 2D (вокаліст, клавішні), Мердок (бас-гітара), Нудл (гітара, клавішні і іноді вокал) і Рассел (барабани).

Гурт виконує суміш з хіп-хопу, тріп-хопу, дабстепа, гаражного панку і британської гітарної поп-музики. Цей музичний проект створили в 1998 році британський музикант Деймон Албарн і мультиплікатор Джеймі Х'юлетт.

Спочатку група називалася Gorilla, вони записали трек «Ghost Train». Дебютний альбом Gorillaz з однойменною назвою було випущено 2001 року, він розійшовся накладом більше 7 мільйонів копій. Gorillaz потрапили до Книги рекордів Гіннесса як «Краща віртуальна група». 2002 року група виступила на BRIT Awards, з’явившись у вигляді 3D-анімації на чотирьох великих екранах спільно з репером Phi Life Cypher, і була номінована на 6 нагород, але не отримала жодної.

В травні 2005 року побачив світ другий альбом під назвою «Demon Days». Він отримав 5 номінацій Grammy і виграв в одній з них — «Краща поп-група з вокалістом». Gorillaz планували відправитися в 2007 і 2008 роках в турне, де всі мультиплікаційні учасники групи мали б показуватися у вигляді голограм, але цю ідею відкинули через нерентабельність шоу.

У березні 2010 року з'явився новий альбом під назвою «Plastic Beach». У записі кліпу на пісню «Stylo» взяв участь Брюс Вілліс. Платівка «Plastic Beach» розійшлася світом тиражем більше мільйона копій. Після випуску альбому група вирушила у світове турне, в процесі якого були записані пісні для альбому «The Fall». У грудні 2010 група випустила студійник під назвою «The Fall», який неофіційно вважається щоденником гастролей групи. 

Джерела:
uk.wikipedia.org