Зараз в ефірі
Хіти Non-Stop
 
0-9

Shakirа

співачка

Шакіра, Shakirа (повне ім'я: Шакіра Ісабель Мебарак Ріполл, Shakira Isabel Mebarak Ripoll) – колумбійська співачка, танцюристка, автор пісень і продюсер.

Е найбільш продаваним колумбійським артистом усіх часів і другою за успішністю латиноамериканською співачкою після Глорії Естефан з накладом проданих дисків більше 125 мільйонів копій.

Народилася 2 лютого 1977 у Барранкільї, Колумбія, де тепер стоїть пам’ятник Шакірі. Свій перший альбом «Magia» Шакіра записала у 13 років. Проривним для співачки стал альбом 1996 року «Pies descalzos, suenos blancos», що мав величезний успіх в Латинській Америці.

У 1998 році у неї вийшов альбом «Dónde Están Los Ladrones?», який до сих пір вважається кращим за всю її іспаномовну кар’єру. З ним вона отримала свою першу номінацію на премію Grammy в категорії «Best Latin Rock/Alternative Performance». 2001 року Шакіра випустила свій перший англомовний альбом «Laundry Service», що приніс їй світове визнання, багато в чому завдяки хіту «Whenever, Wherever». 2005 року Шакіра випустила одразу дві студійні роботи: іспаномовна «Fijación Oral Vol. 1», що принесла їй другу Grammy («Best Latin Rock/Alternative Album»), та англомовна «Oral Fixation Vol. 2», зіркові дуети з якого «Hips Don’t Lie» (з Wyclef Jean) та «Вeautiful Liar» (з Бейонсе) також номінувалися на Grammy.

Наступним альбомом співачки став «She Wolf» 2009 року, а вже 2010-го вийшов його послідовник «Sale el sol», сингл з якого «Waka Waka (This Time for Africa)» став офіційною піснею Чемпіонату світу з футболу в ПАР. У 2011 році Шакіра отримала зірку на голлівудській Алеє слави, а у 2012-му – французький орден Кавалера Мистецтв і Літератури.

Джерела:
uk.wikipedia.org