Зараз в ефірі
Хіти Non-Stop
 
0-9
Фото: flickr.com

Jay-Z

репер, продюсер, підприємець

Jay-Z (справжнє ім'я: Шон Корі Картер, Shawn Corey Carter) — американський репер.

Народився 4 грудня 1969 року в Брукліні, Нью-Йорк. В підлітковому віці почав писати речитативи. Перші спроби досягнути популярності у складі гуртів Jaz-O та Original Flavor були неуспішними. Згодом Jay-Z разом з друзями Деймоном Дешем та Карімом Бюрком заснував власну музичну компанію Roc-a-Fella Records і в 1995 році записав першу пісню «In My Lifetime». Через рік вийшов дебютний альбом репера — «Reasonable Doubt», який отримав платиновий статус і стартував на 23 позначці Billboard 200. Другий альбом Шона — «In My Lifetime, Vol. 1», випущений у 1997 році, містив компіляції з популярними хіп-хоперами P. Diddy та Lil' Kim. А за третій студійник «Vol. 2: Hard Knock Life» Jay-Z отримав премію Grammy за «Кращий реп-альбом».

1998 року вийшов черговий альбом виконавця під назвою «Vol. 3... Life And Times Of S. Carter». Співпраця з Каньє Вестом розпочалась під час запису наступної платівки — «Dynasty Roc la Familia», а дует з Емінемом потрапив до альбому «Blueprint». 2003 року вийшла спільна пісня Jay-Z і Бейонсе. Ця зустріч стала знаковою у житті музиканта, і вже зовсім скоро молода пара оголосила про романтичні стосунки, а у 2008 році офіційно вступила в шлюб. Наступна платівка «The Black Album», за словами репера, мала стати останньою в його музичній кар’єрі, проте вже через три роки у світ вийшов студійник «Kingdom Come», а ще через рік — «American Gangster».

На цей час Jay-Z здійснив свою давню мрію і придбав баскетбольний клуб New Jersey Nets, а також випустив лінію одягу і знявся у кількох кінострічках. 2009 року на прилавках з'явився лонгплей  «The Blueprint 3», до якого потрапив спільний трек з Каньє Вестом і Ріанною «Run This Town». Ця пісня принесла Джею Grammy. А дует з Алішою Кіз «Empire State Of Mind» називають неофіційним гімном Нью-Йорку. У 2010 Jay-Z та Каньє Вест розпочали роботу над спільним альбомом «Watch the Throne», реліз якого відбувся 2011 року.

Джерела:
uk.wikipedia.org