Зараз в ефірі
Хіти Non-Stop
 
0-9
Фото: gettyimages.com

Jamiroquai

гурт

Jamiroquai — британська група, яка виконує пісні у стилях джаз-фанку й ейсід-джазу. Також музика Jamiroquai охоплює поп-фанк, диско, рок, реггі, електронні мотиви та інші.

Після випуску свого першого успішного синглу «When You Gonna Learn?» 1992 року, вокаліст Джей Кей зібрав гурт для записування дебютного альбому. Платівка «Emergency On Planet Earth» побачила світ в червні 1993 року, після чого гурт вирушив у своє перше світове турне. Незважаючи на успіх альбому і концертного туру, преса скептично поставилася до музики Jamiroquai, звинувачуючи їх у копіюванні джаз-фанку 70-х, а Джея Кея — в наслідуванні Стіві Вандера, але це не завадило «Emergency On Planet Earth» отримати статус платинового диска.

Другий альбом «The Return Of The Space Cowboy» вийшов 1994 року. Перший сингл «Space Cowboy» містив явні натяки на вживання марихуани, що було лише початком кампанії Джей Кея за легалізацію легких наркотиків. Це призвело до того, що пісню і відеокліп заборонили в США, у зв’язку з чим Кею довелося перезаписати вокал спеціально для американського синглу, прибравши деякі двозначні фрази.

Після виходу третього альбому «Travelling Without Moving» у 1996 році до гурту прийшов справжній успіх. Студійник розійшовся накладом більше 11 мільйонів копій і став найбільш комерційно успішним в історії гурту. У 1998 році Jamiroquai за композицію «Virtual Insanity» удостоїлися нагороди GRAMMY в номінації «Краща поп-пісня, виконана дуетом або групою». Альбом «Travelling Without Moving» увійшов до Книги рекордів Гіннесса як «найбільш комерційно успішний альбом у стилі фанк». 1998 року Jamiroquai записали пісню «Deeper Underground» для фільму «Годзілла».

В 1999 році побачила світ четверта платівка «Synkronized». За популярністю вона не досягла рівня попередньої, але обсяг продажів сягнув 4 мільйонів копій. Того ж року Jamiroquai виступили на легендарному Вудстоку. 2001 року вийшов альбом «A Funk Odyssey», який відзначився більш електронним звучанням. Пісні для шостого альбому музиканти записували в Італії, Іспанії, Шотландії, США, Коста-Риці й у власній студії Джей Кея в Букінгемпширі. В результаті вийшов альбом «Dynamite» (2005 рік), що поєднав у собі елементи диско, фанку і року.

В 2006 році Jamiroquai видали збірку «High Times: Singles 1992-2006», яка містить 17 синглів з попередніх 6 альбомів, а також два нових треки — «Runaway» і «Radio». В листопаді 2010 Джей Кей і компанія випустили сьомий студійник «Rock Dust Light Star».

Джерела:
uk.wikipedia.org