Зараз в ефірі
Instagram Chart
 
0-9
Фото: gettyimages.com

David Guetta

діджей, продюсер

Девід Гетта, David Guetta (повне ім’я: Девід П'єр Гетта, David Pierre Guetta) — французький діджей, музичний продюсер.

Девід народився 7 жовтня 1967 року в Парижі. У 17 років почав працювати діджеєм в паризькому клубі «Broad Club», де спочатку програвав відомі пісні. У 20-річному віці зацікавився музикою у стилі хаус і почав вести власні вечірки. 1990 року разом з французьким репером Сідні Дютеєм Гетта випустив альбом «Nation Rap», а через чотири роки спільно з вокалістом Робертом Овенсом презентував дебютний сингл «Up & Away».

1995 року Девід став менеджером нічного клубу «Le Palace» і продовжив організовувати вечірки. В червні 2002 року побачив світ переший сольний альбом Гетти під назвою «Just a Little More Love», який розійшовся накладом понад 300 тисяч копій. Через два роки було записано другий сольник діджея — «Guetta Blaster». Він містить гімн хауз-музики — «The World Is Mine», записаний з JD Davis. Згодом італійський діджей Бенні Бенассі створив ремікс на цей трек. 2007 року Девід Гетта презентував третю платівку — «Pop Life». Головний сингл альбому, «Love Is Gone», посів перше місце в American Dance Chart і потрапив до Billboard Hot 100.

З квітня 2009 Давід Гетта почав вести своє радіо-шоу «Fuck Me I'm Famous» в ефірі інтернет-радіостанції RauteMusik.FM. Згодом шоу «переїхало» на радіостанцію Radio 538.

Крім сольної кар’єри Девід співпрацює з багатьма відомими музикантами як продюсер. Зокрема, 2009 року гурт The Black Eyed Peas випустив сингл «I Gotta Feeling», спродюсований діджеєм. Він посів перші сходинки чартів у сімнадцяти країнах, а також став найбільш скачуваною піснею у Великій Британії і США. У серпні 2009 року Девід Гетта видав четвертий студійник під назвою «One Love», який містить спільні треки з Келлі Роуленд, Ейконом, Естель і Кідом Каді. До перевидання цього альбому долучилася ще пісня «Who's That Chick?», записана з Ріанною. Того ж року, за версією журналу «DJ Magazine», Гетта посів третє місце в списку кращих діджеїв «Top 100 Djs». А також отримав Grammy в номінації «Кращий ремікс» за пісню «When Love Takes Over».

П’ятий альбом Девід Гетта випустив у серпні 2011 року на двох дисках. Перший містить вокальні композиції, а другий — електронні. У записуванні студійника взяли участь Нікі Мінаж, Лудакріс, Тайо Круз, Cнуп Догг, Ейкон, Джесі Джей та інші виконавці.

Джерела: