Зараз в ефірі
Хіти Non-Stop
 
0-9
Фото: gettyimages.com

Roxette

гурт

Roxette – шведський поп-рок колектив.

Roxette – це Марі Фредрікссон (Marie Fredriksson, вокал) та Пер Гєсслє (Per Gessle, гітара, автор пісень). Дует був створений 1986 року. Roxette є найвідомішим дуетом у світі поп-музики і другим найвідомішим шведським гуртом після ABBA. Група продала близько 75 мільйонів альбомів по всьому світі, чотири сингли дуету займали перші місця в американському хіт-параді «Billboard Hot 100».

Дебютний альбом «Pearls Of Passion» вийшов 1986 року і став дуже популярним на батьківщині музикантів. Другий альбом «Look Sharp!» 1988 року став для Roxette проривним, завдяки пісням «The Look», «Dressed For Success», «Dangerous» та «Listen To Your Heart».

Вперше очоливши американський сингловий чарт с хітом «The Look», дует став третьою групою зі Швеції, якій вдалось це зробити, після Blue Swede та АВВА. Другим синглом №1 Roxette в Америці стала пісня «Listen To Your heart», а третім – «It Must Have Been Love», що стала звуковою доріжкою до фільму «Красотка».

У 1991 році вийшов альбом «Joyride», однойменний сингл з якого став четвертим хітом №1 дуету в США. У 1992 році Roxette випустили альбом «Tourism», що є сумішшю студійних та «живих» треків, а наступного року вони стали першою скандинавською групою, що записала і випустила акустичний концерт в серії «MTV Unplugged».

Наступний студійний альбом дуету «Crash! Boom! Bang!» вийшов у 1994 році, найхітовішою піснею з нього є «Sleeping in My Car». Перед різдвом 1996 року гурт випустив платівку «Baladas En Español», переспівавши свої найвідоміші балади іспанською мовою.

1999 року у шведів вийшов шостий студійний альбом «Have A Nice Day», а 2001-го – сьомий «Room Service». З 2002 по 2008 рік гурт призупинив свою діяльність через лікування Марі Фредрікссон від онкологічної хвороби. Співачка одужала і у 2010 році Roxette вирушили у своє перше за багато років турне.

В лютому 2011 року дует випустив новий студійний альбом «Charm School», а 10 березня, в під час туру на його підтримку вперше виступив на території України в київському «Міжнародному виставковому центрі». Приємно вражені прийомом шведи повернулися в Україну вже шостого грудня того ж року, щоб виступити у столичному Палаці спорту. 26 березня 2012 року вийшов черговий альбом Roxette під назвою «Travelling».

Джерела:
 
в новинах: