Зараз в ефірі
Хіти Non-Stop
 
0-9

Mick Jagger

рок-музикант, актор, продюсер, вокаліст гурту The Rolling Stones

Мік Джаггер, Mick Jagger (повне ім'я: Майкл Філіп Джаггер, Michael Philip Jagger) — легендарний англійський рок-музикант, актор, продюсер, вокаліст гурту The Rolling Stones, засновник і учасник супергрупи SuperHeavy, лицар Британської імперії.

Народився 26 липня 1943 року, Дартфорд, Англія.  Мік є  творцем унікального сценічного образу. Його голос, часом грубий, часом жіночний і м'який, товсті губи, хтива посмішка, недвозначні сексуальні рухи на концертах, агресія, енергійність, придуркуватість і кривляння зробили Джаггера видатним фронтменом, якого портал Allmusic назвав одним з найбільш популярних і впливовіших в історії рок-н-ролу.

Перший сольний альбом Мік Джаггер випустив 1985 року під назвою «She's the Boss». Над дебютом солісту The Rolling Stones допомогали працювати його друзі Піт Тауншенд, Джефф Бек і Хербі Хенкок. Платівка посіла 6 місце в британському чарті і 13-те в США, де стала платиновою. Того ж року Джаггер здійснив два зіркових дуети: «It's Only Rock and Roll» з Тіною Тернер і «Dancing in the Street» з Девідом Боуї. В 1997 році у співака вийшов другий сольний альбом «Primitive Cool», який поступався попереднику комерційним успіхом, але отримав схвальні відгуки критиків.

Єдиною сольною роботою Джаггера у 90-ті стала платівка «Wandering Spirit», зробити яку йому допомогли Ленні Кравіц, басист Red Hot Chili Peppers Флі та відомий продюсер Рік Рубін. Альбом досяг 11 сходинки чарту Billboard 200 і став в Америці золотим. Крок у нове тисячоліття артист зробив з четвертою сольною платівкою «Goddess in the Doorway» (2001), цього разу йому допомогали Ленні Кравіц, Wyclef Jean, Боно з U2, Піт Тауншенд з The Who, Роб Томас з Matchbox Twenty і Джо Перрі з Aerosmith.

2003 року до свого 60-річчя Джаггер отримав лицарський титул і право називатися «сер». В 2004 році Джаггер працював з Дейвом Стюартом над саундтреком до фільму «Алфі», а у 2007-му вийшла збірка його кращих сольних пісень «The Very Best of Mick Jagger». В жовтні 2009 року Мік Джаггер виконав разом з U2 пісні «Gimme Shelter» The Rolling Stones та «Stuck in a Moment You Can't Get Out Of» з репертуару ірландців на концерті до 25-річного ювілею Залу слави рок-н-ролу.

У 2010 році сер Мік виступив ініціатором створення нової супергрупи SuperHeavy, до якої разом з ним увійшли колишній учасник дуету Eurythmics Дейв Стюарт, молодший син Боба Марлі Деміен, співачка Джосс Стоун та індійський композитор А. Р. Рахман. Еклектичний однойменний дебютний альбом проекту став подією в музичному світі. В лютому 2012 року разом з Бі Бі Кінгом, Бадді Гаєм та Джеффом Беком Джаггер виступив в Білому Домі перед президентом США Бараком Обамою.

Джерела:
uk.wikipedia.org