Зараз в ефірі
Instagram Chart
 
0-9
Фото: gettyimages.com

Beady Eye

гурт

Beady Eye (укр. Бідді Ай) – англійський рок-гурт, створений Ліамом Галлахером у 2009 році на уламках легендарного колективу Oasis.

Музиканти гурту Beady Eye почали писати та записувати новий матеріал в листопаді 2009, всього лише через два місяці після розпаду Oasis. Пісня «Bring The Light» стала першим синглом гурту, який було презентовано публіці 15 листопада 2010 і який можна було вільно скачати з офіційного сайту гурту. Незабаром сингл в обмеженій кількості вийшов на фізичному носії – семидюймовій вініловій платівці та посів 61 місце в сингл-чарті Великобританії.

Другий сингл «Four Letter Word», був презентований 26 грудня 2010. «The Roller» став першим комерційним синглом, який передував виходу студійного альбому «Different Gear, Still Speeding», що побачив світ 28 лютого 2011. Альбом був записаний у Лондоні на студії RAK восени 2010 року і спродюсований Стівом Лілліуайтом. У березні 2011 гурт провів короткий рекламний тур по Великобританії та Європі.

Вихід другого комерційного синглу «Millionaire» відбувся другого травня 2011 року. Після виступу на концертному майданчику Brixton Academy, Beady Eye випустили кавер-версію на пісню The Beatles «Across The Universe», прибутки від якої надійшли до Британського товариства Червоного Хреста в допомогу постраждалим від цунамі в Японії.

10 червня 2013 року вийшов другий альбом Beady Eye, що отримав невигадливу назву «BE». Платівка отримала значно позитивніші за свою попередницю відгуки в пресі завдяки сучасному продюсуванню Дейва Сітека (останній відомий своєю роботою над альбомами Yeah Yeah Yeahs, TV On The Radio, Jane's Addiction та багатьох інших). Альбом досяг другого місця у хіт-параді Британії та на кінець 2013 року відзначився трьома успішними синглами.

Однак успіх платівки був затьмарений серйозною травмою голови гітариста колективу Джема Арчера, яку він отримав після падіння зі сходів у власному будинку. Внаслідок нещасного випадку Beady Eye змушені були частково скасувати тур на підтримку альбому. Згодом Джема на концертах туру замінив колишній учасник Oasis Пол Артурс.

Джерела: