Зараз в ефірі
Хіти Non-Stop
 
0-9
Фото: gettyimages.com

Lorde

співачка

Лорд – єдина представниця Нової Зелендії, якій вдавалося отримати премію «Греммі».

Справжнє ім’я Лорд – Елла Марія Лані Єліч-О'Коннор (Ella Marija Lani Yelich-O'Connor). Музичний вундеркінд  народилася сьомого листопада 1996 року в Окленді, Нова Зеландія, в сім’ї поетеси та інженера-будівельника. З раннього дитинства Марія була задіяна у різних творчих групах, а у п’ятирічному віці батьки майбутньої зірки віддали її до драматичного гуртка, викладачі якого звернули увагу на особливі здібності маленького дарування. Згодом Лорд зізнається, що їй подобалася акторська гра, оскільки це дозволяло їй перевтілюватися у різних людей, лишаючись при цьому собою.

Доленосним поворотом в житті Марії став її вступ до Belmont Intermediate School, де у віці 13 років вона разом із своїм другом Луїсом Макдональдом (Louis McDonald) стала переможницею шоу талантів. Її виступ так вразив батька Луїса, що той з власної ініціативи розіслав записані Марією кавер-версії  хітів Даффі «Warwick Avenue» та Піксі Лотт «Mama Do» до представництв різних звукозаписуючих компаній. Його ініціатива виявилася вдалою і незабаром починаюча співачка підписала контракт із мейджором Universal.

Однак робота над альбомом забуксувала, оскільки кінцевий варіант композицій не задовольнив жодну із сторін: співачка «не відчувала пісень, написаних для неї іншими людьми». Врешті-решт, керівництво лейблу погодилось надати можливість Марії записати кілька пісень власного авторства.  Допомагав їй реалізувати свої творчі задуми визнаний продюсер Джоел Літтл. Починаючи з перших студійних сесій стало зрозуміло, що тепер все буде інакше. За перший тиждень було створено три композиції, враховуючи і «Royals», за яку згодом співачка отримає «Греммі».

Дебютний альбом Лорд «Pure Heroine» побачив світ 27 вересня 2013 року, через чотири роки після початку студійної роботи. Вихід платівки мав ефект вибуху, а сама співачка стала справжньою сенсацією. Альбом в перший же тиждень після появи на полицях музичних крамниць очолив Національний хіт-парад Нової Зеландії, а в Австралії за відносно короткий проміжок часу отримав п’ять платинових сертифікатів, розійшовшись тиражем у 350 тисяч екземплярів. Європа та Америка теж не встояли під натиском хітової платівки, а саму Лорд почали порівнювати із Ланою Дел Рей.  Та справжнім тріумфом для 17-річної співачки стала церемонія нагородження лауреатів премії «Греммі 2014», де співачка святкувала перемогу у номінаціях «Пісня року» («Royals») та «Найкраща сольна поп-виконавиця».

Навесні 2014 року світ побачило японське видання альбому «Pure Heroine», до якого було додано кілька бонус-треків, яких не було на всіх інших версіях платівки. Також на 2014 рік заплановано масштабне концертне турне співачки, з яким вона планує проїхатися майже усіма континентами світу.

Цікаві факти:

Свій сценічний псевдонім Lorde пояснює захопленням королівською сім’єю та аристократією. Однак перший варіант сценічного імені «Lord» виявився «занадто чоловічим», тому вона додала літеру «e», аби «він виглядав більш жіночим».

Лорд – єдина представниця Нової Зеландії, співаки якою будь-коли отримували премію «Греммі».

Сингл «Royals» став першою композицією представників Нової Зеландії, яка очолила американський хіт-парад «Billboard».

Джерела: