Зараз в ефірі
Хіти Non-Stop
 
0-9
Фото: flickr.com

Nelly Furtado

співачка, автор пісень, музичний продюсер і актриса

Неллі Фуртадо, Nelly Furtado (повне ім’я: Неллі Кім Фуртадо, Nelly Kim Furtado) — канадсько-португальська співачка, автор пісень, музичний продюсер і актриса.

Народилася 2 грудня 1978 року в місті Вікторія, Канада. Дебютний альбом «Whoa Nelly!» вийшов у вересні 2000 року. Успіх платівки не в останню чергу визначили хіти «I'm Like a Bird» і «Turn off the Light», що обидва потрапили до першої десятки чарту Billboard Hot 100.

У 2001 році Неллі стала тріумфатором канадської музичної премії Juno Awards, отримавши 4 нагороди, включно з «Кращий автор», «Відкриття року» та «Краща пісня», а наступного року виграла Grammy в номінації «Best Female Pop Vocal Performance». Другий альбом Фуртадо «Folklore» побачив світ у 2003 році, був сертифікований платиновим у Канаді і став золотим в Британії і США. 2006 року у співачки вийшов супер-успішний «Loose» звук якому «робив» ультрамодний Тімбаленд. Чотири сингли з нього очолювали Billboard Hot 100, а два зних — «Promiscuous» та «Say It Right» — принесли співачці номінації на Grammy в категоріях «Best Pop Collaboration with Vocals» і «Best Female Pop Vocal Performance» відповідно.

15 липня 2008 року Неллі Фуртадо дала свій перший і поки єдиний концерт в Україні, в київському Міжнародному Виставковому Центрі. В 2009 році вона випустила свій перший іспаномовний альбом «Mi Plan», з яким наступного року виграла Latin Grammy в номінації «Best Female Pop Vocal Album». У 2011 році Неллі записала дуетом з Елтоном Джоном його старий хіт «Crocodile Rock» для мультфільму «Гномео та Джульєта», а у вересні 2012-го у Фуртадо вийшов п’ятий лонгплей «The Spirit Indestructible».

 

Джерела:
uk.wikipedia.org