Зараз в ефірі
Хіти Non-Stop
 
0-9
Фото: flickr.com

Pet Shop Boys

музичний гурт

Pet Shop Boys — англійський музичний гурт, заснований у 1981 році, що працює в напрямках синти-поп та електропоп. Складається з двох учасників: Ніла Тенанта (Neil Tennant) і Кріса Лоу (Chris Lowe).

Pet Shop Boys є одним із найбільш комерційно успішних плідних колективів Великобританії, що записують танцювальну музику. Дебютний альбом гурту «Please» вийшов у березні 1986 року, потрапив до «гарячих десяток» чартів Британії і США і зрештою отримав мультиплатиновий статус. Успіху платівки дуже посприяв сингл «West End Girls». Другий альбом Pet Shop Boys під назвою «Actually» побачив світ за півтора роки і став ще успішнішим. Він містив хіти «It's A Sin», «Rent», «Heart», що тепер є класикою групи, а також дует з зіркою 60-х Дасті Спрінгфілд «What Have I Done To Deserve This?». Окрім ще кількох «платин» диск приніс своїм творцям премію BPI Awards 1988, як групі року, і увійшов до книги «1001 Альбом, які ви повинні почути до того, як помрете». Черговий сплеск популярності дуету відбувся після виходу у 1993 році п’ятого альбому «Very» з його суперхітами «Can You Forgive Her?» і особливо «Go West».

Наступні платівки «Bilingual» (1996) та «Nightlife» (1999) мали стабільний попит, але нічого принципово нового для музики Pet Shop Boys не містили. В травні 2001 року відбулася прем’єра мюзиклу «Closer to Heaven», для якого гурт написав музику, яка вийшла на диску в жовтні того ж року. 2002 року вийшов черговий альбом «Release», який дещо здивував прихильників відходом від синти-попового звучання в бік електро-акустичної поп-музики.

У вересні 2004 року відбувся безкоштовний концерт на Трафальгарській площі у Лондоні, на якому разом із Дрезденським симфонічним оркестром Pet Shop Boys презентували свій «саундтрек» до німого фільму Сергія Ейзенштейна 1925 року «Броненосець Потьомкін». За рік саундтек вийшов на платівці «Battleship Potemkin». Повернення дуету до звичного танцювального формату ознаменував альбом 2006 року «Fundamental». В лютому 2009 року на церемонії вручення премій Brit Awards Pet Shop Boys отримали нагороду за видатний внесок у розвиток світової музики, а в березні у групи вийшла десяті студійна платівка «Yes».

Майже рівно за рік вийшов диск «The Most Incredible Thing» з музикою, яку Теннант і Лоу написали для оформлення однойменної балетної постановки за твором Ганса Хрістіана Андерсона і записала спільно з Вроцлавським симфонічним оркестром. У вересні 2012 року побачив світ одинадцятий студійний альбом Pet Shop Boys «Elysium».

Джерела:
uk.wikipedia.org