Зараз в ефірі
Хіти Non-Stop
 
0-9

Boney M.

диско-група

Boney M. — німецька диско-група, створена у 1975 році музичним продюсером Франком Фаріаном.

У 1974 році Фаріан оприлюднив композицію «Baby Do You Wanna Bump?» у вланому виконанні під псевдонімом «Boney M.». Пісня користувалась великою популярністю і для концертних та телевізійних виступів Франк набрав гурт у складі емігрантів з карибських островів: ямайських вокалісток Ліз Мітчел і Марсії Баррет, моделі і танцівниці Мейзі Вільямс та діджея Боббі Фаррела. Голос останнього з'явився в студійних записах лише на початку 80-х.  У 1976-1977 роках пісні гурту «Daddy Cool», «Sunny», «Ma Baker» та «Belfast» потрапляли у першу десятку європейських чартів. Пік популярності диско-квартету припав на 1978 рік, коли сингл з творами «Rivers Of Babylon» та «Brown Girl In The Ring» протримався 40 тижнів у британському топі та став третім в історії англійської поп-фонографії за кількістю проданих примірників. Платівка «Marys Boy Child — Oh My Lord» закріпила успіх колективу.

Цього ж року Boney M. став першим поп-гуртом світового рівня, який отримав дозвіл на виступи та зйомки кліпів в СССР. На початку 80-х популярність гурту почала падати, та музикантам вдалось завершити найкращий період своєї кар'єри хітовим альбомом «The Magic Of Boney M». У 1981 році Фаррел покинув колектив, на зміну йому прийшов професійний співак Реджі Цібо. Проте публіка вимагала повернути до  гурту колишнього учасника і у 1984 році «зірковий» склад диско-бенду відновився.

На початку 1986 Франк Фаріан оголосив про завершення існування  Boney M. За свою десятилітню історію квартет завоював світову популярність, отримав  безліч престижних нагород та потрапив до Книги рекордів Гіннеса за об'єми продаж в різних країнах світу. Після розпаду гурту, кожен з його учасників, крім Реджі Цібо, почав гастролювати з власним складом бек-вокалістів під псевдонімом Boney M., проте Фаріан визнає лише склад гурту на чолі з Ліз Мітчел. У 2006 році відбулась прем'єра мюзиклу  «Daddy Cool» з бюджетом в 5 мільйонів євро, що базувався на музиці Boney M. До цього часу перевидання альбомів та синглів диско-квартету підіймаються на вершини чартів різних країн світу.

Джерела:
uk.wikipedia.org