Зараз в ефірі
Хіти Non-Stop
 
0-9
Фото: flickr.com

Simply Red

соул-рок гурт

Simply Red — англійський соул-рок гурт.

У 1976 році студент мистецького коледжу Мік Хакнелл на концерті легендарного гурту Sex Pistols вирішив стати вокалістом. Перший його колектив The Frantic Elevators грав музику у стилі панк. Після семи років існування гурт розпався так і не досягнувши успіху. Згодом Мік, разучившись підтримкою менеджера Елліота Решмена, розпочав пошук сесійних музикантів для запису першого альбому.

У 1984 році утворився гурт у складі вокаліста Міка Хакнелла, клавішника Фріца Макінтайра, басиста Шона Уварда, гітариста Сілвана Річардсона, а також трьох колишніх учасників команди Durutti Column — басиста Тоні Бауерса, ударників Кріса Джойса і Тіма Келлета. Новий колектив отримав назву  Simply Red — від прізвиська Хакнелла — Red (Рудий). Дебютна платівка гурту «Picture Book», випущена у 1985 році, принесла одразу два хіта: «Holding Back The Years» в поп-аранжуванні та кавер на пісню The Valentine Brothers — «Money's Too Tight (To Mention)».  

Другий альбом  Simply Red — «Men and Women » (1987) змінив імідж колективу з андеграундного на більш класичний, що пасувало виконавцям соулу на фанку. Черговий лонгплей гурту «A New Flame» вийшов у 1989 році і звучав у поп-стилі. В 1991 році лідер групи Мік Хакнелл заявив, що відтепер Simply Red є виключного його сольним проектом. 90-ті роки ознаменували спад популярності гурту. Тим не менше, випущений у 1991 році альбом «Stars» став візитною карткою Simply Red, а наступні танцювальні платівки «Life», «Blue» та «Love and The Russian Winter» отримували позитивні відгуки публіки та критиків.

У 2003 році на власному лейблі Міка Хакнелла — «Simplyred.com» вийшов черговий диск гурту «Home», що спричинило відродження колишньої популярності Simply Red. Альбом «Simplified» (2005) дав нове життя відомим хітам гурту. Через два роки відбувся реліз ще одного лонгплею групи — «Stay», який включив а себе хіти «Oh! What A Girl» і «Money TV». В 2009 році Simply Red відправились в турне, яке Хакнелл назвав прощальним. Цього ж року вийшла збірка «25: The Greatest Hits», яка містить найкращі хіти гурту за 25 років кар'єри. Останній концерт Simply Red відбувся 19 грудня 2010 року в Лондоні.

Джерела:
uk.wikipedia.org