Зараз в ефірі
Хіти Non-Stop
 
0-9

Ірина Білик

співачка

Ірина Білик— українська співачка, одна з найвідоміших і найавторитетніших виконавиць країни, народна артистка України.

Народилася 6 квітня 1970 року в Києві. Співочу кар'єру розпочала у шестирічному віці в складі дитячому пісенному ансамблі «Сонечко», який активно гастролював по всьому СРСР. З 1988 року Ірина Білик починає працювати над власним репертуаром. У 1989 році брала участь у фестивалі «Червона Рута» в Чернівцях. 1990 року почала співпрацювати з гуртом Цей дощ надовго, учасником якого був Юрій Нікітін, майбутній продюсер і чоловік Білик. Того ж року вийшов дебютний альбом співачки «Кувала зозуля» з суперхітом «Годі вже». 1992 року Ірина презентувала перший кліп «Лише твоя». 1994 року Білик випустила альбом «Я розкажу» з хітами «Божевільна» і «Нова», а 1995 — альбом «Нова» з хітами «Ти мій» і «Ніч як ніч». На підтримку альбому «Нова» співачка здійснила однойменний всеукраїнський тур.

1996 року побачила світ платівка «Так просто», що містила цілу низку хітів: «Так просто», «Дай руку мені», «Я іду на війну», «Просто літо». Того ж року Ірина Білик отримала премію «Золота Жар-птиця» в номінаціях «Співачка року» і «Пісня року» («Так просто») та звання заслуженої артистки України. 1997 року вона знову здобула дві премії «Золота Жар-птиця» (Краща співачка» і «Альбом року»), а також отримала гран-прі фестивалю «Парад хіт-парадів». Також цього року вийшов наступний студійний альбом співачки «Фарби» з хітами «А я пливу» і «Одинокая», який розійшовся в Україні накладом більше мільйона примірників.

1998 року на підтримку платівки Білик здійснила всеукраїнський тур «Фарби неба» з участю російських колег Лінди і Макса Фадєєва, апогеєм якого стало аншлагове шоу в київському Палаці спорту. Того ж року вона знову отримала премію «Золота Жар-птиця» в категоріях «Співачка року» і «Альбом року», а також випустила збірку «Краще: 1988 — 1998» до десятиріччя творчої діяльності. Навесні 2000 року співачка випустила альбом «ОМА», 2002 року — платівку польською мовою«Bilyk». Влітку 2003 року побачив світ альбом «Білик. Країна», головним хітом якого став дует зі Скрябіним під назвою «Мовчати», а наступного року вона випустила перший російськомовний диск «Любовь. Яд» з однойменним хітом, на підтримку якого було здійснено всеукраїнський тур. 2008 року Білик випустила другий російськомовний альбом «На бис» з суперхітом «Мы будем вместе», того ж року їй було присвоєно звання народної артистки України.

2010 року співачка записала дуети з Ольгою Горбачовою («Я люблю его») та Сергієм Звєрєвим («Две родных души»). 2011 року вийшла спільна пісня Ірини Білик з групою «ТіК» «Не цілуй», а 2012 — ще один дует з Ольгою Горбачовою «Не ревную».

Джерела:
uk.wikipedia.org