0-9

Мандри

гурт

Мандри — український музичний гурт, заснований 1997 року в місті Києві, що поєднує в своїй творчості елементи року, блюзу, фольку, регі та романсу.

Склад: Сергій «Фома» Фоменко (вокал, гітара), Леонід Белєй (акордеон), Андрій Занько (ударні), Сергій «Чиж» Чегодаєв (бас-гітара), Салман Салманов (перкусія). Перший концерт група дала на розігріві у російського гурту Аукцыон. Першим кліпом Мандрів стало відео на пісню «Романсеро про ніжну королеву» (1998), а першим синглом — «Мандри» (1998). 1999 року гурт взяв участь у фестивалях Pepsi Ziget в Будапешті, Rock-Київ, хедлайнерами якого була група Metallica, та «Слов'янський базар» у Вітебську.

2000 року побачив світ дебютний альбом Мандрів «Романсеро про ніжну королеву». 2001 року Мандри здійснили масштабний тур Польщею, а також виступили на фестивалі української культури у Лондоні. Наступного року гурт знову відвідав з концертом Лондон в рамках фестивалю української культури, а також випустив другий альбом «Легенда про Іванка та Одарку», головним хітом з якого стала пісня «Вітре-цигане».

Влітку 2004 року Мандри виступили на першому міжнародному етнофестивалі «Країна Мрій». Наступного року група також гостювала на «Країні Мрій», а також виступила на фестивалі «Рок-Екзистенція». Третя студійна платівка гурту під назвою «Дорога» побачила світ 2006 року. 2007 року Мандри випустили концертний альбом «Мандри у Країні Мрій», а 2011 рокугурт презентував четвертий лонгплей «Світ».

Джерела:
uk.wikipedia.org