Whitney Houston
Про артиста
Вітні Х’юстон, Whitney Houston (повне ім’я Вітні Елізабет Х’юстон, Whitney Elizabeth Houston) народилася 9 серпня 1963 року в Ньюарку, штат Нью-Джерсі. Співачка була однією з найуспішніших виконавиць в історії світової музики. Згідно з «Книгою рекордів Гінеса», Х’юстон є артисткою з найбільшою кількістю нагород.
Дебютний альбом «Whitney Houston» вийшов 1985 року. Спочатку він продавався кволо, але за рік очолив чарт «Billboard 200» і тримався на вершині 14 тижнів. Загалом платівку було продано накладом у 13 мільйонів копій. Цей диск став найпродаванішим дебютним альбомом серед співачок і приніс Вітні її перші нагороди: «Греммі» в категорії «Краща поп-виконавиця», а також «Emmy», «American Music Award» та «MTV Video Music Awards».
Другий альбом «Whitney» вийшов 1987 року. Сім послідовних синглів з нього, включаючи «I Wanna Dance with Somebody (Who Loves Me)», «Didn’t We Almost Have It All», «So Emotional» і «Where Do Broken Hearts Go», досягли першого місця у чарті «Billboard Hot 100», побивши попередній рекорд (шість синглів) The Beatles та Bee Gees. «Whitney» отримав дев'ятикратний платиновий сертифікат у США.
Третій альбом «I’m Your Baby Tonight» 1990 року досяг третього місця у «Billboard 200» і отримав чотири платини. В січні 1991 року Х’юстон виконала «The Star-Spangled Banner», національний гімн США, перед фінальним матчем Чемпіоната країни з американського футболу. Згодом запис пісні було випущено, як комерційний сингл, який потрапив до двадцятки «Billboard Hot 100», зробивши Вітні першою артисткою, що випустила національний гімн у якості хіта.
У 1992 році Х’юстон успішно дебютувала як акторка в фільмі «Тілоохоронець» за участі Кевіна Коснера. Вона записала шість пісень до картини. Композиція «I Will Always Love You», кавер-версія кантрі-пісні Доллі Партон, стала для співачки найуспішнішою і найважливішою в кар’єрі. Цей сингл досі залишається найпродаванішим синглом серед виконавиць. Сам саундтрек отримав 17-кратний платиновий сертифікат у США і став найпродаванішим саундтреком в історії звукозаписуючої індустрії.
У листопаді 1998 року вийшов четвертий студійний альбом Х’юстон «My Love Is Your Love», над яким крім інших працювали Вайклеф Жан, Міссі Елліот та Лорін Хіл. Платівка посіла найнижче в кар’єрі співачки місце у «Billboard 200» – 13-те, але завдяки таким хітам, як «Heartbreak Hotel», «My Love Is Your Love», «It’s Not Right But It’s Ok» та дуету з Мераєю Кері «When You Believe», отримав чотири платини.
Навесні 2000 року у Вітні вийшла збірка кращих пісень «Whitney: The Greatest Hits», до якої також увійшли чотири нові композиції, в тому числі три дуети: «Could I Have This Kiss Forever» з Енріке Іглесіасом, «Same Script, Different Cast» з Деборою Кокс та «If I Told You That» з Джорджем Майклом. В серпні 2001 року Х’юстон підписала контракт з компанією Sony BMG на випуск шести нових альбомів на суму 100 мільйонів доларів, який став на той момент найбільшим в історії музичної індустрії.
Наприкінці 2002 року виходить альбом співачки «Just Whitney», який досяг лише дев'ятої сходинки національного чарту і став комерційним провалом. Але найменш продаваною платівкою Х’юстон виявився альбом різдвяних пісень «One Wish: The Holiday Album», що вийшов 2003 року. Наступний студійний альбом співачки «I Look To You» побачив світ аж влітку 2009 року і, дебютувавши на першій сходинці «Billboard 200», повторивши успіх платівки «Whitney» 1987 року і саундтреку до «Тілоохоронця».
11 лютого 2012 року Вітні Х’юстон була знайдена мертвою в номері готелю «Beverly Hilton» в Беверлі-Хілз напередодні 54-ї церемонії вручення премій «Греммі». Згодом стало відомо, що Х’юстон захлинулася водою у своїй ванній кімнаті. Припускають, що Вітні перед смертю вживала алкоголь та антидепресанти, що й викликало швидке запаморочення в голові. Водночас, ні для кого не секрет, що протягом останніх років свого життя співачка страждала на сильну алкогольну та наркотичну залежність. Нині це і є головною версією смерті спер-зірки.
Вітні Х’юстон – американська поп-, соул- і ритм-н-блюзова співачка, продюсер, акторка та фотомодель.