Иван Дорн
Про артиста
Іван Дорн народився в Челябінську 17 жовтня 1988 року в родині Олександра Єрьоміна та Лідії Дорн. Через два роки після народження хлопчика сім’я переїхала до України — в місто Славутич. Там у майбутнього артиста народився братик Павло.
Коли Іван навчався в початковій школі, батько пішов з сім’ї та перестав спілкуватися с синами. Згодом брати змінили прізвище Єрьомін на мамине — Дорн.
Пошуки себе
Іван із самого дитинства був активним та енергійним, він завжди знаходив собі найрізноманітніші заняття. У школі Ваня грав у КВК, організовував святкові програми та навіть зняв до випускного балу фільм про школу, що був сповнений тонкої іронії. Хлопець не був старанним учнем, проте вчителі його любили за його чарівність та кмітливість.
Окрім шкільних заходів, Ваня присвячував багато часу спорту. Тут він обрав футбол, великий теніс, легку атлетику, плавання, спортивно-бальні танці. Звичайно ж, музика також знайшла місце в графіку учня. Він ходив до музичної школи, де навчався вокалу та грі на фортепіано. Хлопчик двічі брав участь у фестивалі «Чорноморські ігри». Тоді він не планував серйозно розвиватися в цьому напрямі, а лише прагнув продемонструвати знайомим свої таланти у вокальній сфері. Тому професію майбутній співак обрав творчу, але не співочу: в 2006 році Іван вступив на кінематографічний факультет Київського університету імені Івана Карпенка-Карого.
«Фабрика зірок»
Іще навчаючись у старших класах школи, Дорн намагався потрапити на «Фабрику Зірок 6». Заради популярного проекту він відправився разом з мамою до Москви, де успішно пройшов кастинг і потрапив до двадцятки найкращих конкурсантів. Проте йому не судилося стати учасником «Фабрики»: коли з двадцяти учасників вибирали шістнадцять, Костянтин Ернст не вподобав Дорна. На думку артиста, причиною цього могла стати навмисна недбалість зовнішнього вигляду та незалежність поведінки.
Однак через кілька років доля дасть йому шанс долучитися до «Фабрики Зірок. Повернення» та стати там «музичним відкриттям».
«Пара Нормальных»
В університеті Іван познайомився з Анною Добриднєвою. Молоді люди мали багато спільного, вони успішно виступали на різноманітних фестивалях, а Анна навіть встигла побути вокалісткою в кількох музичних гуртах. Творчі плани артистів також збігалися. Таким чином, у 2007 році вони заснували власний музичний проект «Пара Нормальных». Головною задачею музикантів було зробити якісний продукт, що буде гідно конкурувати навіть із західним контентом. Виконавці ніколи не використовували під час своїх виступів фонограму — вони співали наживо.
До складу музичної команди увійшов також продюсер і директор Андрій Гулик, який пізніше написав книгу «Путеводитель “Как стать звездой”: “Пара Нормальных” – правда, мифы и легенды».
Новий гурт випустив кілька пісень, які не отримали бурхливої реакції від слухачів. Проте справжній прорив був попереду. У 2008 році найпрестижніші українські хіт-паради очолила нова композиція гурту — «Happy End». У таких випадках кажуть: «вони прокинулись знаменитими». Композиція стала справжнім хітом, а згодом на неї було знято відеокліп.
Недоброзичливці стверджували, що «Пара Нормальних» — це гурт однієї пісні. Проте невдовзі Анна та Іван довели, що це не так. У 2008 році дует презентував кілька яскравих пісень, які знову ж таки стали хітами. Особливим попитом користувалися композиції «Возвращайся» та «Скандал».
На початку жовтня того ж року колектив представив на розсуд слухачів свій дебютний альбом із назвою «Я придумаю happy end». Диск отримав численні позитивні відгуки, а в 2009 році допоміг артистам взяти участь у конкурсі «Нова Хвиля».
Трохи згодом «Пара Нормальних» вирушили в перший тур містами України. Аби бути цікавими для слухачів та вирізнятися з-поміж інших поп-гуртів, Анна та Іван створили самобутній мікс з поп-музики, фанку, соулу, року та кількох інших напрямів.
Але творча ідилія тривала недовго: у 2010 році Іван Дорн покинув дует, аби розпочати сольну кар’єру. Причиною такого вчинку стали ідейні розбіжності в команді, проте зі старою командою Дорн залишився в гарних стосунках.
Вільне плавання
В житті Івана настав час для того, аби повністю розкрити свій творчий потенціал. Співак почав працювати над новим матеріалом, проте фінансувати подальшу роботу він більше не міг. По допомогу хлопець звернувся до матері, аби не просити її в продюсерів: він більше не міг би терпіти, щоб хтось диктував йому свої умови. Для просування своїх пісень у маси Дорн обрав Інтернет.
У 2010 та 2011 роках на майданчиках модних клубів можна було почути популярні композиції ще маловідомого виконавця, серед яких «Стыцамэн» («Не надо стесняться»), «Бигуди», «Северное сияние», «Ненавижу». Плодом співпраці з Apollo Monkeys стає хіт «Синими, жёлтыми, красными».
2012 року виходить перший сольний альбом Івана Дорна «Co’n’dorn».
Взимку 2014 року з’являється другий студійний альбом «Randorn» із піснями «Невоспитанный», «Мишка виновен» і «Ты всегда в плюсе». Кліп на останню композицію став найбільш оригінальним, адже в ньому з іронією розповідається про методи відбору «зірок» на всіляких кастингах. До роботи над роликом долучилася зірка Інстаграму — Ірина Горбачова: вона продемонструвала свій неймовірний хореографічний хист.
Ризикованість та схильність до епатажу Івана Дорна було продемонстровано на «Новой волне 2014». Співак виконав пісню українською мовою «Танець пінгвіна» та станцював в чорному костюмі з тризубом. Така витівка сподобалася далеко не всім гостям пісенного конкурсу.
У 2016 році артист разом з Constantine заспівали пісню «Кровожадность» на врученні премій M1 Music Awards. То був яскравий рейв-перфоманс з використанням лазера та відеоінсталяції.
«Jazzy Funky Dorn» — третій альбом Дорна, котрий вийшов у лютому 2017 року. Це єдиний концерт-диск Івана. До збірки ввійшли деякі з хітів («Стыцамена», «Бигуди» та інші) в трохи оновленому звучанні. Через місяць світ побачив англомовний відеокліп «Collaba», що було знято у Лос-Анджелесі. Деякі з критиків сказали, що робота аж занадто схожа на кліп гурту Prodigy — «Firestarter».
Телебачення
Телебачення з’явилося в біографії Івана Дорна в 2008 році, коли він став ведучим ранкової програми «Гутен Морген» на каналі М1. Згодом на цьому ж каналі він вів шоу «Русские горки» та щоденники «Таврійських ігор».
Після цього Івана дедалі частіше запрошували на різноманітні програми — як гостя, учасника та ведучого. Таким чином, він отримав перемогу на українському проекті «Зірка+Зірка» на каналі 1+1 (разом з Василісою Фроловою), у 2011 році почав вести «Фабрику Зірок-4», а в 2014-му сів за суддівський стіл у проекті «Х-Фактор». 2016 року він став тренером на 6-му сезоні проекту «Голос країни».
Особисте життя
Протягом років подейкували про нетрадиційну орієнтацію Івана Дорна. Цю інформацію сам артист то підтверджував, то спростовував. Приводом для таких чуток був епатажний зовнішній вигляд співака та специфічна поведінка: наприклад, він міг вийти на сцену в рожевому жіночому взутті. Проте насправді Іван вже давно має обраницю – колишню однокласницю Анастасію Новікову. У 2013 році закохані побралися, а в червні 2014-го у них народилася донька Василіса.
Наступного року родина поповнилася другою дитиною: в Івана та Насті народився син.
Джерело:
https://uk.wikipedia.org/wiki/Дорн_Іван_Олександрович
https://24smi.org/celebrity/684-ivan-dorn.html
Іван Дорн народився в Челябінську 17 жовтня 1988 року в родині Олександра Єрьоміна та Лідії Дорн. Через два роки після народження хлопчика сім’я переїхала до України — в місто Славутич. Там у майбутнього артиста народився братик Павло. Коли Іван навчався в початковій школі, батько пішов з сім’ї та перестав спілкуватися с синами. Згодом брати змінили […]