Зараз в ефірі
Хіти Non-Stop
 
0-9
Фото: gettyimages.com

Sade

гурт

Sade – всесвітньо відомий британський гурт, що носить ім’я своєї незмінної вокалісти Шаде Аду і часто асоціюється лише з нею.

Шаде Аду (Sade Adu, повне ім’я Хелен Фолашаде Аду, Helen Folasade Adu) – британська співачка нігерійського походження, автор пісень, аранжувальник і продюсер. Народилася 16 січня 1959 року в Ібадані, Нігерія.

Гурт Sade, музика якого поєднує в собі елементи соулу, джазу, ритм-н-блюзу, фанку и софт-року, була створена в 1982 році. Дебютний альбом «Diamond Life» вийшов 1984 року, став дуже успішним і досі залишається кращим альбомом-бестселлером британського колективу.

13 липня 1985 року Sade виступили на відомому благочинному концерті Live Aid на лондонському стадіоні «Вемблі» і Шаде Аду стала першою виконавицею африканського походження, що постала перед 75-тисячною аудиторією та приблизно 1,4 міліардами телеглядачів у 170 країнах світу.

Другий студійний альбом «Promise», що вийшов того ж 1985 року, перевищив успіх дебюту, посівши перші сходинки в національних хіт-парадах Великобританії та США. У 1986 році Sade отримали свою першу премію «Греммі», як «Кращий новий виконавець», а наступного з альбомом «Promise» були номіновани в категорії «Краще виконання дуетом або групою з вокалом в стилі ритм-н-блюз».

У 1988 року вийшов третій альбом «Stronger Than Pride». Черговий альбом «Love Deluxe» побачив світ 1992 року і вже за два роки був сертифікований, як чотири рази платиновий. У 1994 році Sade отримали «Греммі» за пісню «No Ordinary Love» в номінації «Краще виконання дуетом або групою з вокалом в стилі ритм-н-блюз».

Наступну студійну платівку «Lovers Rock» гурт випустав аж у 2000 році, лише в США було продано близько 4 мільйонів її копій. За два роки Sade випустили свій перший концертний альбом «Lovers Live». Наступний студійний альбом «Soldier of Love» побачив світ у лютому 2010-го і став другим лонгплеем групи, що дебютував на вершині американського чарту Billboard 200. Всі інші платівки Sade входили до його «гарячої» десятки. У 2012 році гурт випустив другий концертний альбом «Bring Me Home/Live 2011». Нині музиканти перебувають у творчій відпустці.

Джерела:
Теги: Sade Adu Sade