Зараз в ефірі
Хіти Non-Stop
 
0-9
Фото: gettyimages.com

Seal

співак

Сіл, Seal – британський співак і автор пісень.

Сіл (повне ім’я Сіл Генрі Олусеган Олуміде Адеола Семюел, Seal Henry Olusegun Olumide Adeola Samuel) народився 19 лютого 1963 року в Лондоні. Його перший сингл «Killer», що вийшов у травні 1990 року, чотири тижні знаходився на вершині хіт-параду Великобританії.

У 1991 році вийшов дебютний альбом «Seal», що був проданий у світі в кількості більше трьох мільйонів копій. Сингли «Crazy» та «Future Love Paradise» стали міжнародними хітами. На церемонії «Brit Awards» 1992 року Сіл переміг в номінаціях «Кращий британський виконавець», «Кращий британський альбом року» та «Кращий британський кліп року» (пісня «Killer»). Також співак був номінований га «Греммі» в категоріях «Кращий новий виконавець» і «Кращий чоловічий вокал».

Другий альбом під назвою «Seal ІІ» вийшов 1994 року і теж приніс Сілу номінації на «Греммі» в категоріях «Альбом року», «Кращий поп-альбом року» та «Кращий чоловічий поп-вокал». Пісня «Kiss From A Rose» увійшла до фільму «Бетмен назавжди», а у 1996 році принесла Сілу три премії «Греммі», як «Пісня року», «Запис року» та «Кращий чоловічий поп-вокал».

У 1998 року у співака вийшов черговий альбом під назвою «Human Being». 2001 року було анонсовано вихід нової платівки «Togetherland», однак її випуск було скасовано. Наступний альбом під назвою «Seal IV» вийшов у 2003 році, але рівня успіху попередніх досягти не зміг.

Альбом  «System» вийшов в листопаді 2007 року, перший сингл з нього «Amazing» було номіновано на «Греммі» в категорії «Кращий чоловічий поп-вокал». У 2008 році Сіл випустив альбом «Soul», в якому переспівав одинадцять класичних соул-пісень, а за три роки – його продовженя, ще одну платівку соул-класики «Soul 2». Між ними, у 2010 році, у співака вийшов черговий студійний альбом «Commitment».

В листопаді 2012 Сіл вперше завітав з концертом до столиці України.

Джерела: